Len – idealny mikroklimat dla naszej skóry!

Len większości kojarzy się z gniotącym, szorstkim, drapiącym i nieprzyjemnym w dotyku materiałem. Tak może było kiedyś, zaś dziś to całkiem nowa odsłona lnu. Dziś jest przyjemnie miękki, nie podrażnia, nie mechaci się, a kolejne prania dodają mi szlachetności.
Naukowcy dowodzą, że w lnianej pościeli czy piżamach, wspaniale regenerujemy ciało oraz umysł. Zasypiamy szybko, śpimy głęboko, budzimy się rześcy, wypoczęci.

Len jest uznawany za jeden z najlepszych materiałów dla naszej skóry cechuje go:
Wytrzymałość – jest nieporównywalnie trwalszy i mocniejszy od tej wykonanej z wełny czy bawełny.
Elegancki wygląd na długo – len pięknieje z biegiem czasu. Jest doskonale gładki i jedwabisty.
Ekologia –jest wykonywany z naturalnego surowca, a więc jest przyjazny środowisku.
Len pozwala skórze oddychać – jest przewiewny.
Powinny po niego sięgać osoby z uczuleniami. Nie dość, że materiał ten nie zawiera żadnych alergenów ani składników stanowiących dla nich pożywkę, to na dodatek nie powoduje podrażnień i ma właściwości antystatyczne.
Nie będą się w nim rozwijały bakterie w dodatku len tworzy idealny mikroklimat dla Naszej skóry.
To tylko niektóre z właściwości lnu.

Wszystkie wyżej wymienione właściwości sprawiają, że z lnu pościeli z powodzeniem mogą korzystać najmłodsi. Zadba ona o zdrowie i spokojny sen maluchów, zapewni ciepło zimą i przewiewność latem, a także ochroni przed bakteriami i alergenami. Artykuły lniane to doskonały prezent dla młodych rodziców, który sprawi nie tylko wiele radości, ale też posłuży kolejnym dzieciom przychodzącym na świat.

Len którego używamy dzięki zastosowaniu kilkustopniowego zmiękczania mechanicznego uzyskano wyjątkowo naturalny w dotyku i bardzo przyjemny dla ciała len w jakości premium. Spełnia normy jakościowe zgodnie z OekotexStandard100. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart